Знiмний комiр

                                              Знiмний комiр

  Як прикраса, комiр веде свiй родовiд iз намиста. У Стародавньому  єгиптi намисто – символ Ра, бога Сонця. Iєроглiф, що означав золото, нагадував комiри одягу фараона та його оточення. На Русi комiри пристiбними, рiзних розмiрiв. Високий комiр називався козирем.
  Високi масивнi комiри у виглядi наплiчникiв iз зображенням святих називалися «барми» i одягалися пiд час урочистостей царями та церковними сановниками найвищого рангу.
  У XIV i  XV столiттях вузький комiр – стiйка був типовим для жакетiв i чоловiчих плащiв у бургундському стилi. Зазвичай комiр робився iз хутра або оксамиту.
Бертi – облямiвка на зразок комiра по декольте дамської сукнi.
Комiр «а ля Марiя Стюарт» - мереживний, на дротяному каркасi.
Комiр «а ля Шиллер» - це звичайна назва для вiдкладних комiрiв чоловiчих спортивних сорочок.
Комiр «Млинове жорно» - широкий бiлий комiр, який щiльно прилягав до шиї, бере свiй початок iз iспанської моди. Шили його з тонкого полотна, робили складки, крохмалили або iнодiсадили на дротяний карас.
Голiлла – спочатку пiдкладкапiд великий комiр. Пiзнiше носиться як самостiйний комiр – вузький, накрохмалений, округлий i пiднятий угору.
Косинка- використовується для прикриття декольте – карало (жакет iз довгими полами i напiвдовгими рукавами).
Лацкан – пiд перукою «алонж» комiр не видно, вiн втрачає свою функцiю , вiд нього залишається тiльки невеликий лацкан (вiдворот) попереду.
Манишка – драпiрує глибокий вирiз жiночих суконь.
Палантин – вiн робиться з мережив, шовку або оксамиту на теплiй пiдкладцi , iнодi на ватинi, часто оторочується хутром. Служить не тiльки для прикраси, але й для захисту вiд холоду.
      Знiмний комiр призначений:
для святкового вбрання;
для виступiв на конкурсах, святкових вечорах, презентацiях, виставках, тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар